Ideja

Hidroponikas sistēma

Ideja
Pārstāvētā iestāde
Izveidots
28.03.2022
Izpildes termiņš
21.04.2023
Hidroponikas sistēma
Hidroponikas sistēma

Biznesa ideja un mērķis: Sākotnējā ideja bija veidot siltumnīcu kopā ar hidroponisko sistēmu. Konsultējoties ar darba vadītāju J.Priedīti un hidroponikas pētnieci un bioloģijas doktori A.Sparinsku komanda vienojās, ka tiks izstrādāta tikai hidroponikas sistēma, kas būs moduļveida un pielāgojama dažādām audzēšanas platībām, jo audzēšana ne vienmēr notiek siltumnīcās, bet tā var notikt arī dažādās citās, audzēšanai pielāgotās telpās. Šādu sistēmu būs iespējams uzstādīt, piemēram, daudzdzīvokļu nama balkonā, ja lietotājs to uzskatīs par sev piemērotāko audzēšanas vietu.  

Idejas īstenotājs: Komand “Hydrosprout”, kurā VIPs 1. ciklā aktīvi darbojas Valmieras Valsts ģimnāzijas skolēni – Harijs, Nils, Markuss, Sintija un Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolniece Ieva. 

Komandas darba vadītājs:  Jurģis Priedītis

REZULTĀTS: Pilnībā funkcionējoša hidroponiska ar kuras palīdzību lietotājs var veikt augu audzēšanu. 

Komandas atziņas

Kāds būs sabiedrības ieguvums, kad tiks realizēta jūsu komandas ideja/inovācija?
Sabiedrībai būs pieejama vietēja ražojuma, augu audzēšanas alternatīva – hidroponiskā sistēma, kas neprasa augsni, lai nodarbotos ar augkopību. Tāpat šis risinājums padarīs augu audzēšanu iespējamu vietās un telpās, kur līdz šim tas bija vai nu apgrūtināti vai neiespējami (balkoni, istabas, speciāli pielāgotas telpas, u.c.)

Kā redzat savas ideju nākotnē?
Projekta 1.cikla laikā komandas inovatīvā biznesa ideja tika izstrādāta līdz MVP (minimālās vērtības produkts) stadijai, kas nākotnē to ļaus izmantot testos pie potenciālajiem klientiem. Pēc testiem, ņemot vērā atgriezenisko saiti, sistēma tiks vēl uzlabota un sākta tās ražošana un pārdošana.

Kas vieno komandu?
Pirmkārt, tā ir pati ideja, kas komandas dalībniekus vieno mērķos un darbos. Otrkārt, tā ir kopā būšana un vērtīga laika pavadīšana kopīgi apgūstot jaunas zināšanas.

Kā komandas dalībniekiem izdodas sabalansēt mācības ar darbu pie izaicinājuma izstrādes?

Par spīti intensīvai mācību noslodzei skolā, mums ļoti veiksmīgi izdevās sabalansēt mācību darbu ar idejas izstrādes procesu, jo regulāri tika sekots līdzi darba plānam un mērķu izpildei.

Lielākie izaicinājumi un izdošanās komandas darbā un projekta laikā:
Ļoti izaicinoši bija rast laiku satikties visiem kopīgi, darboties un nepadoties, jo, kā zināms, mēs esam no dažādām Latvijas malām. DEMO diena (cikla nozlēguma pasākums) bija ļoti foršs pasākums! Bija interesanti paskatīties un paklausīties un redzēt citu veikumu, kā arī satikt pārējās komandas. Rezultātus gaidot nācās arī pasvīst un nepacietīgi gaidīt, jo tiešām nebijām pārliecināti par mūsu veikumu un, ka gūsim tik labus panākumus! Lai arī emocijas bija dažādas šo 3 mēnešu laikā, bija brīži, kad vēlējāmies apstāties un padoties, izdzirdot vērtējumu, mēs esam gandarīti, lepni un priecīgi, ka nepadevāmies un, būdami vidusskolēni, mēs spējām šo visu veiksmīgi paveikt un starp visām komandām iegūt šo 1.vietu un naudas balvu 2000 EUR vērtībā!